Fenerbahçe Değişecek Kayyto10

Join the forum, it's quick and easy

Fenerbahçe Değişecek Kayyto10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İsmail YK'nın 2015 Albümü Çıkmıştır!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Fenerbahçe Değişecek

2 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Fenerbahçe Değişecek Empty Fenerbahçe Değişecek Perş. 5 Ağus. 2010 - 15:35

Beray_İsmail_YK

Özel YK'cı
Özel YK'cı

Fenerbahçe'de oynanan kötü futbol ve Devler Ligi'ne vedanın ardından tüm gözlerin çevrildiği Aykut Kocaman, büyük bir değişimin sinyalini verdi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Young Boys karşısında UEFA Şampiyonlar Ligi'nden elenmeleriyle ilgili olarak, ''Hata hepimizde. Başarılar da ortak, başarısızlıklar da'' dedi

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında değerlendirmeler yapan Kocaman, UEFA Şampiyonlar Ligi'nden elenmenin aynı zamanda büyük bir maddi kayıp olduğu ifade edilerek, yöneltilen ve hatanın nerede olduğu sorusuna verdiği yanıtta, ''Hata hepimizde. Başarılar da başarısızlıklar da ortak. Şampiyonlar Ligi bizim için önemli bir platformdu. Tabii ki, mali tarafı da vardı. Esas olan hataları azaltmak'' diye yanıt verdi
Şu anki düşünceleri sorulan Kocaman, tarifsiz bir üzüntü içinde olduğunu, kendisini toparlamaya çalıştığını kaydederek, şunları kaydetti
Tarifsiz üzüntü içindeyim. Kendimi toparlamaya çalışıyorum. Uzun bir aradan sonra burada taraftarın karşısına çıktım. Fenerbahçe'nin temsilcilerinden birisi olarak... Bu anlamda hem kulüp, hem kendi açımdan istediğimizi elde edemememiz büyük bir üzüntü kaynağı oldu. Profesyoneliz, üzüntülerimizi hemen tamir etmek zorundayız. Zorlu bir 5 haftalık periyot var önümüzde. Bu üzüntüleri oraya taşımanın anlamı yok. Profesyonellerin en önemli şeyleri kendilerini tamir etmeyi bilmeleri olmalı. UEFA Avrupa Ligi'nde yarışmayı sonuna kadar götürmek için çaba göstereceğiz. Bugün, bu anlamda ufak tefek pırıltılar vardı

Birikmiş Sorunlarımız Var
Fenerbahçe'nin sorunlarıyla ilgili ifadeleri üzerine Alex hakkındaki düşünceleri sorulan Kocaman, takımdaki çok sayıda oyuncunun rahat davrandığını, daha çok çalışmaları gerektiğini kaydetti.

Kocaman, sözlerini şöyle sürdürdü
Son 5 yıl içinde 1 şampiyonluğumuz bulunuyor. Geçmişten gelen birikmiş sorunlarımız var. En azından ben bu gözle bakıyorum. Bu sorunlarla yüzleşmek ve bu sorunlara çözüm bulmak zorundayım. Çok açık söylüyorum. Alex değil buradaki söylemek istediğim. Her oyuncu için geçerli. Pek çok oyuncu için söyleyebilirim. Biraz daha rahatlar, biraz daha çok çalışan tarafa doğru götürmek zorundayız.'' İsviçreli rakipleri karşısında ikinci yarıda daha dirençli bir takımla sahada yer aldıklarını anlatan Aykut Kocaman, ''Kırmızı kart dengeleri rakip lehine çevirdi. 10 kişi kaldıktan sonra daha iyi bir Fenerbahçe vardı sahada. Herkes kendi yapabileceğinin en iyisini yapma gayreti içindeydi. Çok istiyorduk, ancak bunu daha çok saha dışında istediğimiz gerçekti. Saha içindeki istek, saha dışındaki isteğe benzemedi'' dedi

Gökhan Gönül'ü kullanmayı kesinlikle düşünmediğini, ancak buna mecbur kaldığını kaydeden Kocaman, ''Uzun süre futboldan uzaktı. Bugün kesinlikle kullanmayı düşünmüyordum. Hem maç kondisyonundan dolayı, hem de antrenmanlardaki performansı iyiydi, ancak maçtaki temas çok riskli bir olay. Topu yere indirecek, hızla rakip sahaya itecek oyuncuya ihtiyacım vardı. Biraz risk almak zorunda kaldık. Bu nedenle oynattım'' diye konuştu

Bir soru üzerine de Alex'i kenara almanın takımın oyuna adaptasyonu açısından sorun teşkil etmeyeceğini düşündüğünü anlatan Aykut Kocaman, ''İlk yarıda merkezde büyük açıklar verdik. İlk maçta da benzer sorunlar yaşamıştık. Stoch, Alex ve Gökhan Ünal'ın top arkalarına geçtikten sonra Emre ve Cristian'ı yalnız bırakmaları sıkıntı yarattı. İkinci yarıda oyunu tutacak dirençli oyuncuları sahada tutmak istedim'' şeklinde konuştu
Fenerbahçe'nin birikmiş sorunlarıyla artık yüzleşmek gerektiğini kaydeden Kocaman, takımının bugünün modern, çağdaş, çok koşan, sahanın her tarafında agresif oynayan futbola kavuşmaya ihtiyacı olduğunu kaydetti

Fenerbahçe Değişecek
“Uğraştık didindik ama asıl didindiğimiz kısım ikinci yarıda oldu. İlk yarı özellikle İsviçre’deki maçın bir derece düşüğü gibiydi İsviçre takımı. Merkezde büyük açıklar verdik. Orta sahada 4 forvet gibi görünmemiz ve arka arkaya kayıplar eksik bir takım görüntüsü verdi. İkinci yarı bunu düzelteceğimizi düşündük. İkinci yarı rakip birkaç dakika önde başladı ama sonra kontrolü aldık. Ancak bu sırada da Stoch’un kırmızı kart görmesi ile 10 kişi kaldık. 10 kişi de ancak bunu yapabilirdi. Çok istedik Şampiyonlar Ligi’ni. Ancak saha dışında istedik, bunu saha içine yansıttığımızsöylenemez

Sürekli kırmızı kartlar görmemizi tarif etmeninin mümkün olduğunu düşünmüyorum. Ne söylesek boş. Anlamsız kırmızı kartlar gördük. Kazım’dan sonra Stoch da çift sarı karttan atıldı. Durup dururken oluyor bunlar. Saha içindeki istek, belki oyuncuların aşırı istekli hali de bunu tetikliyor olabilir. Ancak böyle gitmeyecek
Doğrusunu söylemek gerekirse birikmiş sorunlarımız var. Bunlarla yüzleşmek zorundayız. Gol sorunu ve gol yeme sorunu her zaman olabilir. Bir takım ‘çok gol yiyor’ veya ‘atamıyor’ denilebilir, her zaman söylenen klişelerdir bunlar. Ancak, Fenerbahçe’deki 13-14 aylık serüvenim içinde dışarından da gördüğüm şey; birikmiş sorunlarımız var ve bunlarla yüzleşme zamanımız geldi. Geçen sene veya Daum’dan dolayı oldu diye asla demiyorum. Genel olarak söylüyorum bunları. Bunları tespit ve tedavi etmesi gereken de benim. Bunu söylüyorum en azından
Avrupa Ligi’nde devam edeceğiz.. Ancak esas olan devam edecek şu ki Fenerbahçe bu sene hem değişecek, hem de şampiyonluk için bir numaralı aday olarak yoluna devam edecek.. Fenerbahçe değişecek.. Bu dönüşümü de, kafamdaki şekilde tamamlayacağız

http://www.ismailyktv.ile.biz

2Fenerbahçe Değişecek Empty Geri: Fenerbahçe Değişecek Salı 10 Ağus. 2010 - 17:59

Lokomotiv Gülsen

Lokomotiv Gülsen
Gelişmiş YK'Cı

Çok Tşk Ederim haber İçin

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-