Michal Zewlakow İmzaladı Kayyto10

Join the forum, it's quick and easy

Michal Zewlakow İmzaladı Kayyto10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İsmail YK'nın 2015 Albümü Çıkmıştır!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Michal Zewlakow İmzaladı

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Michal Zewlakow İmzaladı Empty Michal Zewlakow İmzaladı Çarş. 16 Haz. 2010 - 13:19

Beray_İsmail_YK

Özel YK'cı
Özel YK'cı

Ankaragücü, dış transferde daha önce anlaşma sağladığı Polonyalı milli stoper Michal Zewlakow ile 2 yıllık sözleşme imzaladı
Saray Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve Ankaragücü Basın Sözcüsü Avni Kavlak, yönetim kurulu üyesi Nadir Koç ve genel menajer Ender Yurtgüven'in katıldığı imza töreninde Yunanistan'ın Olympiakos takımından transfer edilen 34 yaşındaki savunma oyuncusu Zewlakow, kendisini 2 yıllığına Sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Avni Kavlak, Zewlakow'un Ankaragücü'ne çok faydalı olacağına inandıklarını belirterek, "Polonya milli takımının kaptanı, 96 kez milli olmuş bir oyuncuyu kadromuza katıyoruz. Son 7 yıldır yurt dışında oynuyor. 3 yıl Anderlecht ile şampiyon oldu. Son 4 yılın 3'nde Olympiakos'ta şampiyon oldu.

Son 7 sezonda 6 şampiyonluk yaşadı Ankaragücü'nde de bir şampiyonluk yaşar. 31 kez Şampiyonlar Ligi'nde oynadı. Son sezonunda 44 maç oynadı. Kendisine hoş geldin diyoruz. Ankaragücü'ne çok yararlı olacağına inanıyoruz. Ankaragücü, bu şekilde değerli oyuncuları kadrosuna katmaya devam edecek" diye konuştu.

Polonyalı stoper Zewlokow ise, Türkiye'de yeni bir maceraya atıldığını ifade ederek, "Kariyerimde yeni bir maceraya başlıyorum. Belçika ve Yunanistan'daki kariyerimin ardından Türkiye'ye geldim. Türkiye, benim yurt dışında forma giyeceğim 3. ülke olacak. Buraya gelmeden Türkiye'yi fazla bilmiyordum. Kulüp hakkında bazı bilgiler aldım. Bugüne kadar hep şampiyonluğa oynayan takımlarda oynadım. Ankaragücü'nün de bunu başaracağına inandığım için geldim. Burada büyük bir potansiyel var. İki gündür buradayım ve bunu hissediyorum. Zirveye oynayacak bir takım olacağımızı düşünüyorum. Bunu başaramasak bile en kötü ihtimalle Avrupa Kupaları'na gideceğimizi düşünüyorum" dedi.

Zewlakow, Ankaragücü'nün hedeflerinden çok etkilendiğini ifade ederek, "Kulübe gelmemde iki insanın emeği var. Başkanımızın vizyonu beni çok etkiledi. Hedefleri olan ve buna ulaşmak için her şeyi yapabilecek bir kişi. İkincisi ise hocamız. Kendisini oynadığı takımlardan tanıyorum. Olympiakos'da teknik direktörüm Zico'dan da bilgi aldım. O da Ümit Özat hakkında olumlu referans verdi. Benimle yakından ilgilendi. Kendisiyle çalışacak olmaktan memnuniyet duyuyorum. Yeni bir maceraya başladım. Umarım başarılı olurum" ifadelerini kullandı.

İmza töreninde Zewlakow'a Lehçe-Türkçe sözlük hediye edildi. İmza töreninin ardından soruları cevaplayan yönetim kurulu üyesi Nadir Koç, Slovak golcü Vittek'in bonservisini Fransa'nın Lille kulübünden 2 milyon 100 bin Euro'ya aldıklarını ve Vittek ile 1-2 gün içinde sözleşme imzalayacaklarını söyledi. Koç, Jerome Rothen ve Uğur Uçar ile de görüştüklerini ve bu iki futbolcuyu da büyük ihtimalle kadrolarına katacaklarını sözlerine ekledi.

Robert Vittek Kalıyor
Ankaragücü Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Nadir Koç ise Dünya Kupası'nda forma giyen ve geçen sezon kendilerinde kiralık olarak oynayan Slovak futbolcu Robert Vittek ile anlaşmaya vardıklarını bildirdi. Koç, şu bilgiyi verdi:

''Vittek ile 2 milyon 100 bin avro transfer bedeliyle 2 yıllık anlaşmaya vardık. Bu futbolcuya önümüzdeki günlerde resmi sözleşmeye de imza attıracağız. Jeromen Rothen ve Galatasaraylı Uğur Uçar ile de görüşmelerimiz sürüyor

http://www.ismailyktv.ile.biz

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-