Arda Misyonunu Tamamladı Kayyto10

Join the forum, it's quick and easy

Arda Misyonunu Tamamladı Kayyto10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İsmail YK'nın 2015 Albümü Çıkmıştır!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Arda Misyonunu Tamamladı

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Arda Misyonunu Tamamladı Empty Arda Misyonunu Tamamladı Salı 1 Haz. 2010 - 15:33

Beray_İsmail_YK

Özel YK'cı
Özel YK'cı

Galatasaray'ın eski kaptanlarından Ergün Penbe, Arda Turan'ın Türkiye'deki misyonunu tamamladığını ve çok gecikmeden Avrupa'ya gitmesi gerektiğini söyledi
Arda buradaki misyonunu tamamladı”
Galatasaray’ın “Kemik” lakaplı efsane oyuncusu Ergün Penbe, sarı kırmızılı kulübün genç kaptanı Arda Turan’ın hem yazılı, hem de görsel basın için yıldız bir futbolcu olarak haber malzemesi olduğunu, medyanın da bu malzemeyi kulanmak istediğini belirtti.. Arda’nın hem futboluyla hem de özel hayatıyla çok yıprandığını söyleyen Ergün Penbe; “Türk futbolcular biraz duygusal bir yapıya sahip olduğumuz için, ister istemez dedikodulardan etkileniyoruz. Arda’ya kaptanlık verildi. Üzerinde bir sorumluluk da var. Bunlar üst üste gelince Arda’da psikolojik olarak bir etkilenme oldu. Baktığımızda Milli Takım’da çok daha iyi oynuyor. Hem gol atıyor hem de attırıyor. Çünkü orada kafası rahat. Ama Galatasaray camiasında kafası rahat değil. Bir futbolcunun kafasında problemler olmadığı zaman sahada en iyi performansı gösterir zaten. Ama futbolcunun kafasında sorunlar olduğu zaman otomatik olarak kendini oyuna veremezsin. Bunlar performansını etkiler. Arda şu an Milli Takım’da rahat. Ayrıca Arda, Türkiye’deki misyonunu tamamladı. Eğer biraz daha kalırsa her kötü oynadığı maçtan sonra yine eleştirilecek. Her dışarı çıktıktan sonra özel hayatı eleştirilecek. Bence Arda buradaki misyonunu tamamladı ve Avrupa’yı gitmeli. Galatasaray tarafları da benim gibi düşünüyor. Bence gitmeli ve Türk futbolunu gideceği yerde tanıtmalı” dedi.

“Ligde şike yapıldığına inanmıyorum”
Süper Lig’de oynayan takımların ve hakemlerin bu sezon çok tartışıldığına dikkat çeken Penbe; Yapıldığı iddia edilen şikelerin doğruluğu olsaydı, bunlar zaten ispatlanırdı. Şu an telefonların dinlendiği bir ortamda yaşıyoruz. Böyle bir ortamda insanların bu gibi şeylere cesaret edebileceğini sanmıyorum. Geçmişte bu gibi şeyler yaşanmış olabilir. Ama günümüzde bunların tekrarlanacağını sanmam. Onun için insanların başarılarına leke sürmek, onları ayaklar altına almanın doğru olmadığını düşünüyorum. Herkesin vermiş olduğu bir emek var. Buna saygı duyulması gerekiyor. Ülke olarak bir yerlere gelmek istiyorsak bu tip söylemlerde bulunmamamız gerekiyor” dedi.

“Rüştü için söylenenler çok çirkin”
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, geçtiğimiz günlerde düzenlenen basın toplantısında Beşiktaş’ın file bekçisi Rüştü Reçber ile ilgili bazı iddialar ortaya atmış, Rüştü’nün, Fenerbahçe’nin rakiplerini arayıp “Bu maçı kazanın” dediğini öne sürmüştü. Rüştü’nün Milli Takım’dan arkadaşı olan Ergün Penbe ise “Bunlar çirkin iftiralar ve yapılmaması gereken şeyler. Zaten böyle bir ortamda bu tip şeylerin olacağını zannetmiyorum. Telefonları dinlenen bir çok ünlü var. Dinlenenler gidip emniyette ifade veriyorlar. Ben Rüştü ile yıllarca arkadaşlık yaptım. Milli Takım’da da birlikte top oynadık. Böyle bir şey yaptığına inanmıyorum. Belki bir yanlış anlaşılma olmuştur. Anlık bir öfkeden kaynaklanan bir şey olmuştur. Ama bunların olmaması gerekiyor. Bu tip söylemler Türk futbolunu zedeliyor” dedi.

“Anons skandalı tamamen amatörlük”
Fenerbahçe’de yaşana anons olayının tamamen amatörlük olduğunu beirten genç teknik drektör, “Maç daha bitmemiş, takım saldırıyor. Trabzon’un kalesine yüklenmişler ve tek kale oynuyorlar. Böyle bir pozisyondayken o anonsun yapılması takımın üzerinde psikolojik bir baskı yapmıştır. Bu çok yanlış bir olaydı. Zaten internette şöyle bir espri de gördüm. 17 kez şampiyon olmuşlar, 19 kez şampiyonluk kutlamışlar. Bu da çok ilginç. Fenerbahçe için gerçekten acı bir sezon oldu. Son haftaya kadar getirip, son maçta kendi sahanda galip gelemeyerek şampiyonluğu kaçırmak çok büyük bir üzüntü. Sekiz haftadır yenilmiyorlardı. Son maçlarını da kazanarak şampiyon olmuş olsalardı çok büyük bir iş başarmış olacaklardı” dedi.

“Bursa’nın şampiyonluğu sürpriz değil”
Bursaspor’un şampiyonluğunu sürpriz olarak görmemek gerektiğini söyleyen Ergün Penbe; “Bunu söylemek Bursaspor’un oyuncularına, yöneticilerine ve teknik ekibine saygısızlık olur. Çok çalıştılar, istediler, inandılar ve bunun meyvelerini aldı Bursaspor.Fenerbahçe’nin son haftalarda yaptığı ataklardan sonra kimse .Bursa’nın şampiyon olacağına inanmıyordu. Herkes Fenerhahçe’nin Trabzonspor’la oynadığı son maçı kazanarak şampiyon olmasını bekliyordu. Ama Bursaspor herkesi yanılttı. Gençlerbirliği ile berabere kalmasına rağmen hiçbir zaman umudunu kaybetmedi Bursasporlu oyuncular. İnancın zaferini aldılar” dedi.

”Bursa’nın işi artık daha zor”
Bursaspor’un şampiyon olmasının diğer Anadolu kulüplerini de heveslendirdiğini belirten Penbe; “Şimdi hepsi ‘Bursa bunu başardıysa biz niye başaramayalım’ diye düşünüyorlar. Sivasspor’un başlattığı ekolü Bursaspor devam ettirdi. Sivasspor ligin son haftalarında girdiği psikolojik baskıyı kaldıramadı ve şampiyon olamadı. Ama Bursaspor bunu çok iyi başardı. Ertuğrul Hoca gibi deneyimli bir hocanın futbolcularına bunu iyi aşılayarak son haftaya kadar mücadeleyi bırakmadılar ve şampiyon oldular. Bursaspor’un hedefi bu kadarla kalmamalı. Şimdi çıtayı yükseltti. Şampiyonlar liginde mücadele edecek. Kasasına iyi paralar girecek. Bursa’nın oyuncuları da bir çok kulüp tarafından isteniyor. Ama Bursa’nın başarısını devam ettirebilmesi için bünyesindeki futbolcuları elinde tutup, eksik olan yerlerine iyi transferler yapmalı ki Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edebilsin. Elindeki kadroyla ne kadar temsil eder bilemeyiz. Çünkü Şampiyonlar Ligi’nde her ülkenin en iyi takımları mücadele ediyor. Bursaspor’un bu takımlarla mücadele edebilmesi için eksik yerlere yeni transferler yapması gerekiyor. Herkes bunların bilincinde. Gerekli olan yerlere zaten transferler yapılacaktır. Bursaspor’un işi artk daha zor. Gözler hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi’nde üzerlerinde oalcaktır. Onlara başarılar diliyorum. İyi işler başaracaklarına inanıyorum” dedi.

http://www.ismailyktv.ile.biz

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-

» Arda TuraNN