Arda'Ya Yapılan Haksızlık Kayyto10

Join the forum, it's quick and easy

Arda'Ya Yapılan Haksızlık Kayyto10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İsmail YK'nın 2015 Albümü Çıkmıştır!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Arda'Ya Yapılan Haksızlık

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Arda'Ya Yapılan Haksızlık Empty Arda'Ya Yapılan Haksızlık Salı 13 Nis. 2010 - 16:57

Beray_İsmail_YK

Özel YK'cı
Özel YK'cı

Galatasaray'ın 'Büyük Kaptan' lakaplı eski oyuncusu Bülent Korkmaz, taraftarların Arda Turan'a gösterdiği tepkiyi haksızlık olarak değerlendirdi

Best FM'de Özkan Öztürk’ün hazırlayıp sunduğu 'Futbol Vadisi' programına telefonla katılan Bülent Korkmaz, geçtiğimiz hafta sonu oynanan Galatasaray – Diyarbakırspor maçında taraftarların bazı oyunculara göstermiş olduğu tepkiyi değerlendirdi.

"ARDA GİBİ OYUNCULAR KOLAY KAZANILMIYOR"
Bülent Korkmaz, Galatasaray’ın şampiyonluk şansının matematiksel olarak devam ettiğini söyledi ve bazı oyuncuların protesto edilmesinin gayet normal olduğunu söyledi. Tribünlerden yapılan protestoda küfür ve kötü bir söz olmadığını belirten Korkmaz, bazı yabancı oyuncuların protesto edilmesini haklı bulduğunu fakat Arda’ya neden böyle bir tepki gösterildiğini anlayamadığını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:
"Şunu herkesin iyi bilmesi gerekir. Arda gibi oyuncular kolay kazanılmıyor. Kaybetmesi de çok kolay olabilir. Galatasaray’ın alt yapısından yetişmiş ve kaptan olmuş bir oyuncu bu tepkiyi hak etmiyor. Parasal anlamda baktığınız zaman bu tepkiyi hak etmeyen tek kişi. Ayrıca profesyonel olarak ve kişilik olarak bakıldığı zaman bu tepkiyi en son hak edecek kişidir."

"BİRİLERİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLİYOR"
Alt yapıdan yetişen oyuncuların her zaman değerli oyuncular olduğunu belirten Bülent Korkmaz; "Bu konunun içeriğini irdelemek lazım. Neden özellikle Arda. Her insanın kız arkadaşı olabilir. Bu çok doğaldır. Çok seviyeli bir yaşantısı var. Bu yaşantısının da futbolla pekiştirerek daha iyi olacağına inanıyorum. Bu maalesef benim başıma da geldi. O zaman Ankara’da teknik direktörlük yapıyordum. Yaşananların birileri tarafından organize edildiğini biliyorum. Galatasaray taraftarının hepsinin aynı düşüncede olduğuna inanmıyorum. Bunlar sadece azınlık bir grup. Taraftarların daha dikkatli olmalarını diliyorum.
Galatasaray Kulübü değerlerine sahip çıkmalıdır. Herkes performans olarak düşüşte olabilir. Herkes aynı şekilde oynayamayabilir. Ama bir gerçek varsa buraya kadar getiren de Arda’dır. Taraftar o maç tepkisini verir, daha sonra futbolcusuna sahip çıkar. Çıkmalıdır da. Çünkü o bir değerdir. O değeri kaybetmemeliyiz.

"ARDA AKLI SELİM BİR İNSAN"
Arda çok akıllı bir futbolcu olduğunu söyleyen Korkmaz, "Arda mutlaka hatalar yapacaktır. Ben kaptanken ve gençlik dönemindeyken çok hatalar yaptım. O hataların doğrusunu bulup, yanlışın ne olduğunu hissedip bir daha yapmaması gerekir. Zaten o aklı selim bir sandır. Galatasaray’a yakışacak şekilde hareket eden bir insandır. Her zaman hatalar olacaktır. Önemli olan bu hataların tekrarlanmamasıdır. Büyük bir takımın kaptanı olunca atacağın her adım olumlu veya olumsuz olarak eleştirilecektir. Önemli olan bu psikolojik baskıdan en haklı şekilde çıkmaktır. Çıkacağına da inanıyorum ben" diye konuştu

http://www.ismailyktv.ile.biz

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-