Jo Kalmayı Düşünüyor Mu..? Kayyto10

Join the forum, it's quick and easy

Jo Kalmayı Düşünüyor Mu..? Kayyto10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İsmail YK'nın 2015 Albümü Çıkmıştır!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Jo Kalmayı Düşünüyor Mu..?

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Yeni! Jo Kalmayı Düşünüyor Mu..? Ptsi 5 Nis. 2010 - 15:56

Beray_İsmail_YK

Özel YK'cı
Özel YK'cı

Galatasaray'da kiralık olarak forma giyen Jo, performansı hakkında konuştu, gelecek ile ilgili planlarını açıkladı.. Türkiye'de mutlu olduğunu belirten Brezilya golcü, takımda kalmak istediğini belirtti

Sarı-kırmızılı kulüp tarafından hazırlanan Galatasaray Dergisi'nin nisan ayı sayısına açıklamalarda bulunan Jo Alves, gelecek sezon için planlarına değinirken, ''Ben kesinlikle Galatasaray'da kalmak istiyorum. Ama bu benim elimde değil. Sezon sonuna kadar buradayım. Sezon sonu Galatasaray kalmamı isterse, ben kesinlikle kalmak istiyorum. Çünkü burada çok mutluyum'' dedi.

Galatasaray'ın Brezilya'da tanınan bir takım olduğunu, Turkcell Süper Lig maçlarının Brezilya'da yayınlandığını anlatan Jo, kalitenin giderek yükseldiğini kaydederken, ''Yükselişte olan bir lig organizasyonu var. Hiç ummadığınız takım sizi yenebiliyor. Bu zaten bir lige dair en önemli kriter. Statları İngiltere ile karşılaştırmak için erken ama Rusya'ya göre çok daha iyi durumda. Bence bu da önemli, eğer standartlar artırılırsa, kalitenin daha da artacağını düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

-''TEK FORVET OYNAMAK SIKINTI YARATMIYOR''
Galatasaray'da tek forvet olarak forma giymesiyle ilgili olarak, bunun kendisinde sıkıntı yaratmadığını dile getiren Brezilyalı oyuncu, ''Kesinlikle zorluk çekmiyorum. İngiltere'de de bu sistem geçerli'' dedi. Jo, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Galatasaray'da Keita, Giovani, Arda gibi oyuncular var. Onların tamamlayıcı özellikleri beni daha çok rahatlatıyor. Çift forvet oynamayı tüm forvetler tercih eder. Çünkü herkes yanında birisinin olmasını ister. Ama ben iki sistemde de oynayabilirim. Ama artık futbol değişti. Forvetler de kaleciler gibi yalnız. Kaleci gol yenilince, forvetse gol kaçırınca eleştirilir. Yani eleştirilmesi daha kolay oyuncular. Ama bu durum da bende baskı yaratmıyor. Bu oyunun kuralı bu çünkü.''

-''MUTLAKA EKSİKLERİM VAR''
Futbola bakış açısının, sürekli kendisini geliştirmek üzerine kurulu olduğunu anlatan Jo, mutlaka eksikleri olduğuna ve bunları tamamlaması gerektiğini belirtti.

Galatasaray'da her geçen gün daha iyi olduğunu söyleyen genç oyuncu, ''Adaptasyon problemi yaşayabilirdim ama başta Elano olmak üzere yerli ve yabancı tüm takım arkadaşlarım öyle bir problem yaşamama fırsat vermediler. Futbol mentalitemde dripling yapmak ve kaleye yaklaşınca şut çekmek var. Şu ana kadar Galatasaray forması altında bunu çok iyi yapamadım. Ama burada bir sakatlık yaşadım ve bu durum beni sekteye uğrattı. Ama sezonun bitmesine daha var. Kritik maçlara çıkacağız. Ben de her geçen gün daha iyi olacağımı düşünüyorum'' şeklinde görüş belirtti

http://www.ismailyktv.ile.biz

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-