Nefes Kayyto10

Join the forum, it's quick and easy

Nefes Kayyto10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İsmail YK'nın 2015 Albümü Çıkmıştır!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Nefes

5 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Nefes Empty Nefes Salı 18 Ağus. 2009 - 19:49

böCükk

böCükk
Ölümüne YK'Cı
Ölümüne YK'Cı

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] << fraqmani

Nefes

Vizyon Tarihi: 29 Ekim 2009

Tür :Savaş / Gerilim / Dram /

Yapım Yılı: 2008

Yapım Ülkesi:Türkiye

“Nefes” bir yüzbaşının komuta ettiği 40 kişilik bir timin hikâyesidir. 2365 metre yükseklikteki “Karabal” tepesinde bulunan bir röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bu 40 askerin görevlerini yerine getirirken yaşadıkları acıları, sevinçleri ve yaşam mücadelelerini anlatıyor.

Yönetmenliğini Levent Semerci'nin yapacağı ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşanan terör olaylarını konu alan ''Nefes'' isimli sinema filmi, Antalya'nın Kemer ilçesi yakınlarındaki Tahtalı Dağı'nda çekilecek.

Yarı belgesel, yarı drama özelliği taşıyan film için ekibin Tahtalı Dağı'nı tercih etmesinin nedeni ise Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile jeopolitik olarak benzer yapıya sahip olması.

Şehit olan askerlerin hikâyesinin anlatılacağı filmin öyküsü, Güneydoğu'daki bir sınır karakolunda geçiyor. Bu nedenle çekimlerin yapılacağı Tahtalı Dağı'na bir karakol kurulacak. Karakolu koruyacak olan 40 kişiyi oynayacak oyuncular ise Türkiye'nin farklı illerindeki konservatuarlarda okuyan öğrencilerinin arasından seçilmiş.

Bu oyuncular emekli subaylardan 1 ay süreyle eğitim almışlar. Bütçesi 2 milyon dolar olan filmin sonunda ise terör örgütü PKK'ya yapılan baskın var.

Film ekibi, şehit çocuklarının sinema bölümü okumaları ve yaşadıklarını yaptıkları filmlerinde yansıtmalarını istiyor. Bu nedenle filmin gişe gelirlerini bölgede şehit olan askerlerin çocuklarına burs olarak verecek

2Nefes Empty Geri: Nefes Paz 11 Ekim 2009 - 8:51

kArAs3VdAL1

kArAs3VdAL1
BanLı Üye
BanLı Üye

bu yılın en iddAlı belkıde en gsel filmi

3Nefes Empty Geri: Nefes C.tesi 24 Ekim 2009 - 10:19

HİLAL_YK52

HİLAL_YK52
Emekçi YK'Cı
Emekçi YK'Cı

bu filmi çok merak ediyodum

4Nefes Empty Geri: Nefes Ptsi 26 Ekim 2009 - 16:53

aysenur yurtseven

aysenur yurtseven
Board Muhtarı
Board Muhtarı

çok tşk ederim harika süper

5Nefes Empty Geri: Nefes Ptsi 26 Ekim 2009 - 22:01

kevser_YK

kevser_YK
Ölümüne YK'Cı
Ölümüne YK'Cı

bu filme gitmeyi çok istiyorum...

6Nefes Empty Geri: Nefes Cuma 6 Kas. 2009 - 17:25

HİLAL_YK52

HİLAL_YK52
Emekçi YK'Cı
Emekçi YK'Cı

bu filme gittim harika herkese tavsiye ederim süper hiç bir filmden bu kadar etkilenmemiştim

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-

» Son Nefes
» Manga - Hepsi Bir Nefes