Stresle Başa Çıkmanın Yolları Kayyto10

Join the forum, it's quick and easy

Stresle Başa Çıkmanın Yolları Kayyto10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İsmail YK'nın 2015 Albümü Çıkmıştır!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Stresle Başa Çıkmanın Yolları

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Stresle Başa Çıkmanın Yolları Empty Stresle Başa Çıkmanın Yolları Perş. 4 Haz. 2009 - 7:41

dilekyk

dilekyk
Ölümüne YK'Cı
Ölümüne YK'Cı

Düzenlenen eğitim seminerine Sosyal Güvenlik Hatay İl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, NLP Firması Kişisel Gelişim Uzmanı Serap Baltacı ve çok sayıda kurum çalışanları katıldı.
“Çalışma Hayatında Stres ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri” konulu eğitim seminerinde açılış konuşmasını yapan Sosyal Güvenlik Hatay İl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, günlük hayatta çoğu kişilerin stresli olduklarını, ancak stresle başa çıkmanın da mümkün olacağını ifade etti.
Düzenlenen eğitim seminerinin çok anlamlı olduğunu da dile getiren Camkurt, ayrıca insanlar üzerinde etkili olacağına inandığını da belirtti.
Bu tür etkinliklerin sürekli olarak devam edeceğinin de altını çizen Camkurt, kurum çalışanlarını stresten uzak tutmak için ellerinden geleni de yaptıklarını vurguladı.
Eğitim Seminerine konuşmacı olarak katılan NLP Firması Kişisel Gelişim Uzmanı Serap Baltacı ise yaptığı konuşmada, herkesin stresle başa çıkmak zorunda olduklarını söyledi.
Stresten uzak kalınmasını da sözlerine ekleyen Baltacı stres hakkında şu bilgilere yer verdi; “Stres nedir?: Köknel’e göre stres; iç ve dış ortamdan kaynaklanan etkenlerin, birey tarafından tehdit edici ya da zararlı olarak değerlendirilmesi sonucunda, bedensel ve psikolojik boyutlarda ortaya çıkan aşırı uyarılma halidir.
Stres kısaca, bizi zorlayan, kısıtlayan ve engelleyen olaylar, durumlar karşısında verdiğimiz tepkilerin tümüdür.
Stresin kaynakları ise: Fiziksel Stres Kaynakları; Sıcak, soğuk, gürültü, kötü çalışma şartları ve donanım, yangın, trafik, şiddet ve kişinin hasta veya rahatsız olması.
Stresin kaynaklarının nedenleri ise; İşyerindeki durum, kişisel özellikler, aileyle ilişkiler, fizik ve sosyal çevredir.
Sosyal Stres Kaynakları: Sosyal ekonomik ve politik koşullar; İşsizlik, enflasyon, kira sorunu, vergiler, yüksek suç oranı, çevre kirliliği, teknolojik değişiklikler.
Bunlar hemen hemen hepimizin hayatında olan sorunlardır. Ama önemli olan bu sorunları stres haline dönüştürmemektir. Stresten kurtulmak için birçok yöntemler vardır. Bu yöntemleri uygulayarak herkesin stresten kurtulacağına inanıyorum.”dedi.

http://olumuneykci.blogcu.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-