Din Hocasina Sorulan Sorular Kayyto10

Join the forum, it's quick and easy

Din Hocasina Sorulan Sorular Kayyto10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İsmail YK'nın 2015 Albümü Çıkmıştır!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Din Hocasina Sorulan Sorular

2 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Din Hocasina Sorulan Sorular Empty Din Hocasina Sorulan Sorular C.tesi 16 Mayıs 2009 - 20:56

Mavi_Kiyamet

Mavi_Kiyamet
BanLı Üye
BanLı Üye

çocuklar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kıyamet cuma günü şafak vaktinde olacaktır.
- ama hocam nereye göre şafak vakti? bizde şafak vaktiyken diğer tarafta gece oluyor..
- numaran kaçtı senin?
- ne oldu ki hocam?
- çok güzel soru sordun 5 vericem..cevabını bende bilmiyorum.

- arapça bilenler el kaldırsın...(sadece 1 kişi el kaldırır...)
- afferim kızım ayşeeee... siz niye bilmiyonuz? nasıl dua ediyonuzzz?
- hocam ben türkçe dua ediyorum.
- olmaazzz! arapça edicen! türkçe kabul olmaaazzz!
- niye hocam[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] allah türkçe bilmiyo mu?
- haaşaaaa! sümmee haaaaşaaaa!!!

- çocuklar ahiret gününde bütün herkes tartılacak[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sevapları[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] günahlarından fazla olanlar sırat köprüsünden geçerek cennete ulaşacak
- hocam nasıl bir şey o sırat köprüsü?
- kıl gibi ince kılıç gibi keskin
- eee nasıl geçiyoruz ki biz oradan hocam? ayağımız acır[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] duramayız üstünde.. denge diye bir şey var herkes cehenneme düşer valla böyle hocam.
- sevabı fazla olanlara o köprü böyle otoban gibi geniş gelecek
- eee hocam sevabı fazla olanlar geçecekse kıldan köprüye otobana ne gerek var? allah sevabı çok olana geç desin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] geçsin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] az olana cehenneme git desin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gitsin… sanki itiraz mı edicez...
- sus eşşek sıpası aklın ermez senin allah' ın işine[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tövbe sümme haşaaa[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tööbeee..

- bu evren[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu kuşlar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu böcekler çicekler[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hepsi yüce rab’bimizin bizlere birer armağanıdır.. kendi vücudunuza bir bakın.. bu mükemmeliyeti başka kim yapabilirdi ki? mesela gözlerimiz.. yüzümüzde[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yani ona en uygun yerde.. gözlerimiz diz kapaklarımızda olsaydı ne kadar çirkin olurdu değil mi?
- itirazım vaaaaaaaar!...
- söyle çocuğum!
- eğer gözlerimiz diz kapaklarımızda olsaydı değşsen hiçbir şey olmazdı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] çünkü herkesin gözleri diz kapaklarında olurdu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] o zaman da siz ''çocuklarım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gözlerimiz yüzümüzde olsaydı ne kadar çirkin olurdu" derdiniz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ben de yine “itirazim vaaaar!..” derdim..

- o derse aldığım kedi yavrusu sınıfta gezerken hoca: “kim soktu bu mendebur hayvanı sınıfa?” diye bağırdı..
- beeen. ama hocam o da allah’ın yarattığı bir varlık değil mi? yazık...
- eeee tabi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] o da allah-ı teala'nın yarattığı bir mahluk… hem peygamber efendimiz de severmiş. ay pek de sevimli kerata...
- peygamberimiz hazreti muhammed salallahu aleyhi vesellem de iftarını hurma ile açarmış...
- hocam[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] mekke' de iskender kebap mı vardı ki[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] onunla açssn?
- sus! terbiyesiz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] zındık[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kafir!....

- çocuklarım eğer dünya güneşe 1 cm. yakın olsaydı her yer erir[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] eğer 1 cm uzak olsaydı her taraf donar ve yaşayamazdık.... allah'ın olduğunu bundan anlayabiliriz.
- eee iyi de hocam dünya güneşe 18 ocakta yakınlaşır 21 haziranda da uzaklaşır.. hem de 1 cm değil yaklaşık 2 milyon kilometre... eeee hiçbir şey olmuyor...
- işte bu da allah 'ın bir mucizesidir evladım... otur.. laubali[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ukala..

2Din Hocasina Sorulan Sorular Empty Geri: Din Hocasina Sorulan Sorular Cuma 22 Mayıs 2009 - 21:59

musti_61

musti_61
Ölümüne YK'Cı
Ölümüne YK'Cı

4. fikri çok tuttum[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sağol

3Din Hocasina Sorulan Sorular Empty Geri: Din Hocasina Sorulan Sorular Cuma 22 Mayıs 2009 - 22:00

Mavi_Kiyamet

Mavi_Kiyamet
BanLı Üye
BanLı Üye

musti_61 demiş ki:4. fikri çok tuttum[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sağol
bunu her okuyusumda kopuyorum haha rica ddd:D

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]