O Evleniyor Ben Hala ... Kayyto10

Join the forum, it's quick and easy

O Evleniyor Ben Hala ... Kayyto10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İsmail YK'nın 2015 Albümü Çıkmıştır!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

O Evleniyor Ben Hala ...

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1O Evleniyor Ben Hala ... Empty O Evleniyor Ben Hala ... Çarş. 8 Nis. 2009 - 19:14

Mavi_Kiyamet

Mavi_Kiyamet
BanLı Üye
BanLı Üye

O Evleniyor[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Ben Hala....
Elinde nikah davetiyesi ile çıkıp geldi. İki gözü iki çeşme. Eski sevgilisi evleniyormuş. Kendisi hala……Hala kelimesinin arkasına bir sürü nokta koydum çünkü bana onlarca hala ile başlayan cümle kurdu.

O Evleniyor[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Ben Hala....

Ayrılıklarının üstünden 2 yıl geçmişti. Ortak dostlar ve ortamlar yüzünden bir şekilde ya karşılaşıyorlar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ya haber alıyorlardı. Oysa kimse aşka ait bir duyguya sahip değildi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] en azından birbirleri için.
Uzun süre konuşmadan dinledim. Çözmeye çabalıyordum. Geçmişte kalmış[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] üstünden başka aşklar geçmiş bu ilişki için neden ağlıyordu? Önce hıçkırıklar arasında anlaşılamayan ve ağzından inlemeye bulaşarak çıkan kelimeleri[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sonra kuruyan gözyaşlarına eşlik eden ve o an kendine çok mantıklı gelen cümlelerini[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sabırla dinledim. Kahvelerimizi içip[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tebessüm serpiştirilebilecek birkaç hatırayı da sohbetin içine kattım. Buraya kadar dayandım. İçimde tutamadım. “ Aslında ağladığın şey ne?” Cevabı soru kadar kısa sürmedi:
“O evleniyor[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ben hala bekarım. Onun sevgilisi ilah gibi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] benimki hem kel[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hem gözlüklü. Kadının kendine ait bir şirketi varmış[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] altındaki araba bilmem kaç liraymış; benim sevgilim işe otobüsle gidiyor. İstanbul’un en güzel semtlerinden birinde dubleks ev tutmuşlar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ben hala ailemle oturuyorum. O çok mutlu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ben ise kahredici bir mutsuzluk yaşıyorum. Ben aslında onun bıraktığı yerden bir merdiven bile yukarı çıkamadım; o hayatına devam ediyor. Çevremdeki herkes birlikte olduğu kadının mükemmelliğinden bahsediyor[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ben erkek arkadaşımı onlarla tanıştıramadım bile. Onun mutluluktan gözleri parıldıyormuş[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yüzünde güller açıyormuş[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bak bakalım benim yüzümde bir tane gül var mı?”
Buna benzer daha çok cümle vardı. Aklımda kalanları yazdım size. Devamını dinlemedim tam olarak[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] çünkü sorumun cevabını bulmuştum. O hayatına devam ediyor! İşte[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kilit cümle buydu. Geriye kalan her sebep[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu cümlenin etrafına örülen örümcek ağı gibiydi.
Ayrılıkların ardından geçen zaman ne kadar uzun olursa olsun[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] birisi hayatına ivme kazandırmış[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] başarılı olmuş ve mutluluğu yakalamışsa[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kalana en ağır darbe bu oluyor. Hatta[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ayrılığın kendinden bile daha fazla acı verdiğine çok defa şahit oldum. Mukayese! Onun başına şunlar geldi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ben hala şöyleyim. Kıskançlık! O bilmem kaç para kazanıyormuş[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] benimleyken ağzı kokuyordu. Hazımsızlık! O evlenecek birini buldu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] aşk benim sokağımdan bile geçmiyor. Nefret! Bu duyguların hepsi bir noktadan hareket ediyor[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] o hayatına devam ediyor!
Peki[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sen hayatına devam etmedin mi diye sorarlar adama[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ya da niye etmedin? Kim engelledi seni? Bahtsızlık[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kader[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] şans[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] karşına çıkanlar… Liste hemen hazırlanabilir. Ne de olsa bizim başarısızlıklar için başkalarının üstüne bırakacak çok sebebimiz var. Sadece başarılarımızı kendimiz yaparız. Beceremediklerimiz hep birilerinin suçudur. Ayrıca kıyaslamak çok yanıltıcı olabilir. Şu söz ne kadar doğrudur: Hiçbir şey göründüğü gibi değildir!
Dikkat ediyorum[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] çoğu zaman görmemiz gerekeni değil de görmek istediğimizi algılıyoruz. Madalyonun tek tarafına bakarak hüküm veriyoruz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yargılıyoruz. Empati kurmayı zaten beceremiyoruz. Peki[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] suç kimde? Böyle durumlarda aklıma Sezen Aksu’nun o muhteşem şarkısı geliyor. Bu kızı yeniden büyütmeliyim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kor ateşlerde yürütmeliyim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] değirmenlerde öğütmeliyim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] farkındayım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] farkındayım

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]