1 Kadin Giderse.. Kayyto10

Join the forum, it's quick and easy

1 Kadin Giderse.. Kayyto10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İsmail YK'nın 2015 Albümü Çıkmıştır!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

1 Kadin Giderse..

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

11 Kadin Giderse.. Empty 1 Kadin Giderse.. Cuma 13 Mart 2009 - 1:22

Mavi_Kiyamet

Mavi_Kiyamet
BanLı Üye
BanLı Üye

BiR kAdIn GiDerSE KADINLAR gittiklerinde arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar.

Onlar bir gün çekip gittiklerinde[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] peşlerinde "yetim-öksüz" kalan çok olur:

Mutfaktaki dolap[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] perdeler[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kavanozun içindeki eski düğmeler[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] özenle saklanmış küçülmüş giysiler[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dolap diplerindeki kurdeleler...

Sabah karanlığında mutfaktan gelen tıkırtılar susar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yetim kalmıştır tabaklar.

Bir kadın gittiğinde hep suyu unutulur saksıların.

Sık sık boynunu büker "sarıkız".

O teki kalmış eski bardağın anlamını bilen olmaz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] değerini kimse anlayamaz krom hac tasının.

Balkon artık sessizdir[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] koridor kimsesiz.

*

Bir kadın gittiğinde...

Bir kadın gittiğinde ne çok kişi gider aslında; bir ağır işçi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir temizlikçi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir bakıcı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir bahçıvan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir muhasebeci...

Bir anne gider...

Bir dost...

Bir arkadaş...

Bir sevgili...

Ne çok kişi yok olur bir kadın gittiğinde.

*

O canımın sıkıldığı gün telefonda "Sana gelen bana gelsin" diyen sesini hiç unutmamıştım.

Yine ıslandı göz pınarlarım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ben dahi yetim kaldım.

Sözcükler yetim kaldı.

Hep böyle olur; bir kadın gittiğinde; övgüler[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] uyarılar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yakınmalar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dualar yetim kalır.

Kapı eşiğindeki "Dikkat et..." duyulmaz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] annesi gitmiştir "geç kalma"nın.

Kadınlar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] arkalarında büyük boşluklar bırakarak giderler.
Bir kadın gittiğinde pek çok kişi gitmiştir aslında. Ve bir kadın gittiğinde pek çok "yetim" bırakmıştır arkasında.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]