İsmail YK'nın 2015 Albümü Çıkmıştır!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Gençlerin İsmail YK Olmak İstediklerini Hiç Bilmiyordum Doğrusu

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Beray_İsmail_YK


Özel YK'cı
Özel YK'cı
Geçtiğimiz aylarda Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü’nün yaptığı araştırmada Türk gençliğinin yeni idolü olduğu ortaya çıkan İsmail YK: “Yabancı pop küfür dolu ama dinleyince ‘Vay vay!’ diyorlar.


Levent’teyiz. Biraz sonra yağmur yağacak, bulutlardan belli. Ama o sokağın ortasında Michael Jackson taklidi yapmaya devam ediyor, keyfi yerinde “Yağmur altında dans etmek daha zevkli” diyor. Bir o kaldırıma koşuyor bir bu kaldırıma. Bu sırada kliplerinde bile çıkarmadığı o meşhur güneş gözlüklerini yere fırlatıyor. “Konserde de böyle fenalık gelince atıyorum bunları” diyor.
İsmail YK ile röportaj yapmak üzere buluştuk. Söyleşi öncesi fotoğraf çekimindeyiz. Poz vermeyi çok seviyor, tek sorun sabit duramaması. Ya dans ediyor, ya şarkı söylüyor ya da konuşuyor. Çok hareketli.
Çekimden sonra ofisinde oturuyoruz. Konumuz geçen sene yapılan bir araştırmada gençlerin yeni idolü olarak seçilmesi. Bu konuda şaşkın. “Sevildiğimi hissediyordum ama gençlerin İsmail YK olmak istediklerini bilmiyordum” diyor.
“Şappur, Şuppur”, “Facebook”, “One Minute” ve “Allah Belanı Versin” gibi enteresan isimli şarkıları ile ünlü YK’nın yeni albümü geçtiğimiz hafta çıktı. İsmi yine dikkat çekici: “Psikopat”.
* Geçen sene Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü’nün ergen profili araştırmasında Türk gencinin idolü olduğunuz anlaşıldı. Ardınızdan Arda Turan ve Ronaldo geliyordu. Bu, beklediğiniz bir sonuç muydu?
Sevildiğimi biliyordum ama doğrusu lerimde olmak istemelerini beklemiyordum, çok sevindim. Arda da, Ronaldo da çok yetenekliler. Ben de yarışma öncesinde bir programa katılıp yaylı tambur, piyano, keman, gitar ve bağlama çalmıştım. Bu da etkili oldu herhalde.
* Bu ekstra sorumluluk getirdi mi? Artık “Allah Belanı Versin” diye şarkı yapmazsınız belki de...
Yaparım. Çocukların ve ailelerin rahatsız olacaklarını düşünmüyorum. O şarkı gerçeğin ta kendisi. Bu kadar sevilmesi bu yüzden. İnsanlar söylemek istiyorlar ama söyleyemiyorlar ben onların yerine konuşuyorum. Ama tabii ki gençlere örnek olmak için magazinden uzak bir hayat sürüyorum. Yoksa Türkiye’de ne kadar magazine çıkarsanız o kadar para kazanırsınız.
“Ayna karşısında dans ederim, düğünlerde de çekinmem oynarım”
* Siz yaz aylarında patlayan şarkılarınızla ünlüsünüz. Bu albümün lokomotifi hangi şarkı?
Özellikle yazın albüm çıkarayım gibi bir derdim yok, öyle denk geliyor. İlk albümüm mayısta çıktı. Sonra hep mayısa denk getirmeye çalıştım. Mayısın uğuruna inanıyorum. Bu albümün çıkış şarkısı hareketli bir parça değil. Slow bir şarkıya, “Sanane”ye klip çektim. İnsanlar “İsmail, yazın ortasında yavaş şarkı tutar mı?” dediler.
Ben de “Aşkın mevsimi olmaz” dedim.

* Şarkı sözleriniz de çok dikkat çekici oluyor. Sizin de dediğiniz gibi “Allah Belanı Versin” şarkınız gündeme oturmuştu. Okan Bayülgen’in programında bir sezon çaldı. Oturup özellikle gündem yaratacak sözler bulmaya mı çalışıyorsunuz?
“İsmail YK’yım, ne söylesem tutar” diye bakmıyorum olaya. Bu sözleri yazarken ne kadar ses getireceklerini falan düşünmüyorum. Önce şarkı ortaya çıkıyor, sonra bakıyorum ki yine ortalığı karıştırmışım. Abim beni bu konuda çok cesur bulur. “Allah Belanı Versin” için “Ben olsam asla cesaret edemezdim böyle bir şarkı yapmaya” demişti. Ben fazla gözü karayım.

* Birçok röportajda Michael Jackson’a hayranlığınızdan bahsetmişsiniz. İnternet forumlarında sizin için “Türkiye’nin Michael Jackson’ı” diyorlar. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Michael benim için çok özel. Hayat hikayelerimiz de benziyor. İkimiz de beş kardeşin en küçüğüyüz, abilerimizle sahneye çıkmaya başlamışız. O Jackson
5 ile ben Yurtseven Kardeşler ile. Yolumu belirlerken ondan esinlendim. Onun gibi çocuklara kendimi sevdirmek istedim. Michael gibi akılda kalıcı imajlar yapmaya çalıştım. Ama Michael Jackson Michael Jackson’dır. Türkiye’nin Michael’i olmak gibi de bir iddiam yok.

* Dans ediş tarzınız ve kimi kostümleriniz de onu andırıyor. Dans için özel ders aldınız mı?
Hayır, ders almadım. O hareketler içimden geliyor. Evde ayna karşısında dans ederim. Düğünlerde falan da oynarım. Kıyafetlerimi de kendim seçiyorum. Bir tişört alıyorum, kesiyorum kolunu İsmail YK tarzı yapıyorum. Moda tasarımcısı ya da imaj danışmanı ile çalışmıyorum.

“Kimi zaman ‘Bugün bombayım’ derim, kimi zaman evden çıkmak istemem”

* Konserlerinizde “Genç kızların sevgilisi” diye anons ediliyorsunuz. Sizce yakışıklı mısınız?
O anons beni utandırıyor. O yüzden sahneye çıkar çıkmaz “Erkek hayranlarım da var” diyorum.
Kendimi çok yakışıklı bulmuyorum. Aynaya bakınca orta halli bir tip görüyorum. Kimi zaman saçlarım güzel olur, “Bugün bombayım” derim. Kimi zaman da evden çıkmak istemem.

* Boş zamanlarınızda neler yaparsınız?
Resim yapmayı seviyorum. Kara kalem ve yağlı boya çalışmalarım var. Beni rahatlatıyor, bir de spor tabii ki. Halı sahada maç oynarım. Masa tenisinde de iddialıyım.

“İsmini ‘One Minute’ koydum ama aslında bu bir aşk şarkısı”

* Başbakanın Davos’ta yaşadığı olaydan esinlenerek yaptığınız
“One Minute” adındaki parçanızı da bu albüme almışsınız. Politik olaylardan esinlenerek yaptığınız başka şarkılar var mı?
Bestelerimi yaparken her şeyden etkileniyorum ama bir sanatçı olarak objektif olmam gerektiğini düşünüyorum. Bir görüşü destekleyen şarkılar yapmam. Bu da zaten bir aşk şarkısı. Single olarak çıkardığım zaman beğenilmişti, ben de albüme aldım. İlham kaynağım Başbakan ama şarkı politik değil. Çünkü benim Edirne’den Hakkari’ye kadar geniş bir hayran kitlem var. Belli bir politik görüşü destekleyenle sınırlandıramam kendimi. Adını “Bir Dakika” koyacaktım ama o günlerde bu laf çok gündemdeydi. İngilizcesi olan “One minute” lafı kalıp olarak hoşuma gitti, etkilendim ve şarkı yaptım, o kadar

Kullanıcı profilini gör http://www.ismailyktv.ile.biz

zeynosh-yk

avatar
Tecrübeli YK'Cı
Tecrübeli YK'Cı
Roportaj super
cok tesekkurler Beray

Kullanıcı profilini gör

aysenur yurtseven

avatar
Board Muhtarı
Board Muhtarı
tsk ederim

Kullanıcı profilini gör

yesimyk_1998

avatar
Süper YK'Cı
süper konuşmuş

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz