Sabah Gazetesi'nin Haberi (Hayranlarım Beni Anormal Buluyor) Kayyto10

Join the forum, it's quick and easy

Sabah Gazetesi'nin Haberi (Hayranlarım Beni Anormal Buluyor) Kayyto10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İsmail YK'nın 2015 Albümü Çıkmıştır!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Sabah Gazetesi'nin Haberi (Hayranlarım Beni Anormal Buluyor)

+3
aysenur yurtseven
yesimyk_1998
Beray_İsmail_YK
7 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Beray_İsmail_YK

Özel YK'cı
Özel YK'cı

İsmail YK; 'Bas Gaza', Allah Belanı Versin' ve 'Facebook'tan sonra şimdi de 'psikopata bağladı'! Bu kez sevgisini inkar edenlere meydan okuyan şarkıcı "Ben de müzik konusunda psikopatım. Hayranlarım beni anormal buluyor" dedi ve ekledi: Bu albümde ağırlıklı olarak slow şarkılar var. Beni zaten slow'larla sevdiler. "Sana 'Bas Gaza'yla hayran olduk" diyeni duymadım

'Facebook', 'Allah Belanı Versin', 'Doksan Altmış Doksan' gibi şarkıları dillere dolanan ve albümleri hep en çok satanlar arasında yer alan İsmail YK; yeni albümü 'Psikopat'ı çıkardı. Ama bu albümün diğerlerinden bir farkı var; ağırlıklı olarak slow parçalardan oluşması... Hayranlarının kendisini asıl slow şarkılarıyla sevdiğini söyleyen ünlü şarkıcıyla; yeni albümünü, aşkı ve 'psikopat' hallerini konuştuk...
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Albüme adını veren 'Psikopat' şarkınızda birilerine gönderme var gibi...
Evet, genel olarak bir gönderme var.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Sizi eleştirenlere falan mı?
Sadece birilerini eleştirmelerinden bahsetmiyorum. Mesela üç-dört milyon seyircisi olan bir filmi eleştirmek bazı insanlara daha tatlı geliyor. Birilerini, bir şeyleri sevip de sevgisini inkar edenler var.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Şarkıda "Psikopatım" diyorsunuz, aba altından sopa mı gösteriyorsunuz yoksa?
Psikopatlık geniş bir kavram. Bazen bunu pozitif anlamda da kullanabiliyoruz. Mesela el becerisi çok olan insana, "Psikopat adam" derler... "

ANORMALSİN" DİYOR
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Siz psikopat mısınız?
Müzik konusunda psikopatım. Zaten hayranlarımdan da "Sen anormalsin" diyenler oluyor. Ama ruhsal anlamda psikopat değilim tabii...
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bu sefer slow ağırlıklı bir albüm yapmışsınız. Ruh haliniz son dönemde slow'a daha mı yakındı?
Bir sürü şarkı yapmıştım; arkadaşlarıma, menajerime dinlettim, hepimiz slow'ların daha ön plana çıkacağını düşündük. Sadece bir değişiklik olsun niyetiyle yapmadık. Çıkış şarkımız da; yine slow bir parça olan 'Sana Ne'... Tabii yaz geliyor, "Acaba hareketli şarkıya mı klip çeksek?" diye düşünmedik değil ama soru işaretini bir anda kenara attım. Çünkü aşk insanın kalbindedir, o yüzden Temmuz'un ortasında da olsa, bu şarkıyla çıkış yapabilirim.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Hayranlarınız slow şarkıların ağırlıklı olduğu bir albümü yadırgar mı acaba?
Benim hayranlarımın çoğu, slow şarkılarımdan dolayı hayranlık duymuştur bana. "Bas Gaza'yı okudun, biz sana hayran olduk" diyeni duymadım daha. Bir de şöyle düşünmek lazım; tamam müziği sevdiğimiz için yapıyoruz ama bunun bir de ticari boyutu var. Benim 'Facebook', 'Bas Gaza', 'Bela' şarkılarım hep magazinel şarkılardır. Ne kadar magazinel ortamlarda görünürseniz; o kadar tanınır, daha çok isim yapar, barlara, ekstralara çağrılırsınız. Ama artık buna ihtiyacımız yok.

KİMSEYE BELA OKUMUYORUM
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 'Facebook', 'Allah Belanı Versin', 'Doksan Altmış Doksan' adınızdan söz ettirmek için yaptığınız şarkılar mıydı?
Söz ve müziği yaparken değil, fakat daha sonra şarkıları seçerken işin bu boyutunu da düşündüm tabii... Yoksa hiçbir şarkıyı magazinel olsun diye yapmadım.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Slow şarkıyla çıkmak riskli mi?
Kesinlikle risk olarak görmüyorum. Ama magazinden biraz uzak kalabilirim. Geçmişte 'Neredesin?' diye bir şarkı yapmıştım; o da çok sevildi, çok sattı ama bir magazinci veya herhangi biri gelip de "Bu şarkı nereden aklına geldi, kime yazdın?" diye sormadı. Ama 'Bela' şarkısını kime yazdığımı sormayan kalmadı.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Aklınıza geleni yazıyorsunuz; süzgeçten geçirmiyorsunuz. Mesela insanın "Allah belanı versin" demek aklına gelir ama tutar kendini, söylemez...
Filmleri izlediğimizde böyle kelimeler, cümleler duyuyoruz; fakat filmlerde alışık olduğumuz için kimse eleştirmiyor. Şarkılarda ise daha dikkatli davranılıyor. Ben de "Madem filmlerde var; şarkıların da gerçek hayatla bir bağlantısı var, o zaman şarkılarda da olsun" dedim.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Günlük hayatınızda argo kullanır mısınız?
Kimseye bela okumuyorum ama argo ister istemez ağzımdan kaçıyor bazen. Ama zaten ben şarkılarda belli bir karakteri canlandırıyorum.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Sizce İsmail YK'nın nasıl bir imajı var; sevimli mi, delikanlı mı?
Delikanlıyım falan ayaklarına girmiyorum. Sosyal hayatta efendiyimdir ama insanlar TV'de izlediklerine göre karar veriyorlar. Sonuçta şarkılarda anlattığım bir senaryodur, filmdir; canlı yayında konuşan kişi gerçek İsmail'dir.
#Sayfa#
SMOKİNLE RAHAT ETMİYORUM
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İmajınızı hiç değiştirmiyorsunuz; yeni albümünüz için çektirdiğiniz fotoğraflarda da yine janjanlı kıyafetler giymişsiniz, saçlarınız da hiç değişmiyor. Neden?
Sosyal paylaşım sitelerinde hayranlarımla bağlantı kuruyoruz, onların isteklerini de gerçekleştirmeye çalışıyorum. Mesela 'Sana Ne' için çektiğimiz klipte smokin de giydim. Düğünlere gittiğim zaman da giydiğim oluyor ama smokinin içinde kendimi rahat hissetmiyorum. Aslında özel hayatımda; kliplerde ya da televizyon programlarında giyindiğim gibi giyinmiyorum.

NOTAYLA DEĞİL ROTAYLA ÇALIYORUM!
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Albümün müzik direktörlüğünü yapmışsınız, enstrümanların çoğunu da kendiniz çalmışsınız. Böyle daha mı ucuza geliyor?
(Gülüyor) O avantajı da var ama böyle yapmamızın nedeni bu değil tabii. Ben zaten küçüklüğümden beri müziğin içindeyim. Tüm bunları yapacak kabiliyete sahip olduğumu düşünüyorum. Bağlama, ut, kanun, yaylı tambur; hepsini kendim çaldım albümde.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Hepsini notalarını bilerek mi çalıyorsunuz?
Nota deneyimim var ama zaten hayal ettiklerimi gerçekleştirmek istediğim için bunları notaya dökmeme hiç gerek yok! Bire bir hayal ettiklerimi, hissettiklerimi çalıyorum. Ama notayla değil, rotayla! Yoksa herhangi bir kemancıya çaldırmış olsam; ona hayal ettiğimi, hissettiğimi notayla anlatmak zorunda kalacağım
#Sayfa#
ŞARKILARIM AİLEME GARİP GELİYOR!
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Karşımıza ilk Yurtseven Kardeşler olarak çıktınız ama siz kardeşlerinizin arasından sıyrılıp kariyerinize solo devam ettiniz. Abileriniz bozulmadı mı?
Yok, bozulmadılar. Kardeşiz; birimiz beşimiz, beşimiz birimiz için. Zaten büyük abim tek başıma albüm yapmam gerektiğini söyledi. Ben de bu konuda biraz cesaretli davrandım.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bütün kardeşler arasında en gözü kara, cesur olan siz misiniz?
Evet. Söz yazmak konusunda onlar biraz daha dikkatli davranıyor.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Aileniz şarkılarınızı duyunca ne diyor? "Bela okuma" diyorlar mı?
Bazen tabii ki onlara garip gelebiliyor. Babam 'Şapur Şupur'u dinlediğinde, "Allah Allah" dedi. Ama ben onların yavrularıyım, bu şarkılar da benim yavrularım; onların da torunu olmuş oluyorlar. O yüzden seviyorlar şarkılarımı.

ALLAH KİMSEYİ BENİM GİBİ YARSIZ BIRAKMASIN
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] "Aşkı ve aşkın hallerini anlatıyorum" diyorsunuz. Ama biz sizin aşk hayatınızla ilgili hiçbir şey duymadık. Artık yaşamıyor musunuz?
Son zamanlarda yaşamadım. Zaten bir nevi hayal ettiklerimi yazıyorum. Ama daha önce tabii ki âşık oldum. Olmasaydım yazamazdım zaten.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bir şarkınızda "Allah kimseyi benim gibi yarsız bırakmasın" diyorsunuz...
O, benimle aynı kaderi paylaşanlara ettiğim bir duadır.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Yalnız olmak sizin tercihiniz herhalde...
Klasik olacak ama ben müziğimle evliyim. Genelde konserlerimde ön sıralarda kızlar oluyor. Daha sonra çekilen fotoğraflara bakıyorum; "Ne güzel kızmış bu!" diyorum. Ama o gün görmemişim onu. Görsem belki de hayatım zindan olacak.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Aşk için yaptığınız en psikopatça şey neydi?
Fazla psikopatça şeylerim olmadı. Ama 18 yaşındayken sevdiğim kızla bir yerde buluşacaktım ama daha önce o adrese hiç gitmemiştim. "Bu adam adres bulamıyor mu?" demesin diye, iki gün öncesinden 80 kilometre yol gidip o yeri buldum.
'Facebook', 'Allah Belanı Versin', 'Doksan Altmış Doksan' gibi şarkıları dillere dolanan ve albümleri hep en çok satanlar arasında yer alan İsmail YK; yeni albümü 'Psikopat'ı çıkardı. Ama bu albümün diğerlerinden bir farkı var; ağırlıklı olarak slow parçalardan oluşması... Hayranlarının kendisini asıl slow şarkılarıyla sevdiğini söyleyen ünlü şarkıcıyla; yeni albümünü, aşkı ve 'psikopat' hallerini konuştuk...
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Albüme adını veren 'Psikopat' şarkınızda birilerine gönderme var gibi...
Evet, genel olarak bir gönderme var.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Sizi eleştirenlere falan mı?
Sadece birilerini eleştirmelerinden bahsetmiyorum. Mesela üç-dört milyon seyircisi olan bir filmi eleştirmek bazı insanlara daha tatlı geliyor. Birilerini, bir şeyleri sevip de sevgisini inkar edenler var.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Şarkıda "Psikopatım" diyorsunuz, aba altından sopa mı gösteriyorsunuz yoksa?
Psikopatlık geniş bir kavram. Bazen bunu pozitif anlamda da kullanabiliyoruz. Mesela el becerisi çok olan insana, "Psikopat adam" derler... "

ANORMALSİN" DİYOR
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Siz psikopat mısınız?
Müzik konusunda psikopatım. Zaten hayranlarımdan da "Sen anormalsin" diyenler oluyor. Ama ruhsal anlamda psikopat değilim tabii...
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bu sefer slow ağırlıklı bir albüm yapmışsınız. Ruh haliniz son dönemde slow'a daha mı yakındı?
Bir sürü şarkı yapmıştım; arkadaşlarıma, menajerime dinlettim, hepimiz slow'ların daha ön plana çıkacağını düşündük. Sadece bir değişiklik olsun niyetiyle yapmadık. Çıkış şarkımız da; yine slow bir parça olan 'Sana Ne'... Tabii yaz geliyor, "Acaba hareketli şarkıya mı klip çeksek?" diye düşünmedik değil ama soru işaretini bir anda kenara attım. Çünkü aşk insanın kalbindedir, o yüzden Temmuz'un ortasında da olsa, bu şarkıyla çıkış yapabilirim.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Hayranlarınız slow şarkıların ağırlıklı olduğu bir albümü yadırgar mı acaba?
Benim hayranlarımın çoğu, slow şarkılarımdan dolayı hayranlık duymuştur bana. "Bas Gaza'yı okudun, biz sana hayran olduk" diyeni duymadım daha. Bir de şöyle düşünmek lazım; tamam müziği sevdiğimiz için yapıyoruz ama bunun bir de ticari boyutu var. Benim 'Facebook', 'Bas Gaza', 'Bela' şarkılarım hep magazinel şarkılardır. Ne kadar magazinel ortamlarda görünürseniz; o kadar tanınır, daha çok isim yapar, barlara, ekstralara çağrılırsınız. Ama artık buna ihtiyacımız yok.

KİMSEYE BELA OKUMUYORUM
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 'Facebook', 'Allah Belanı Versin', 'Doksan Altmış Doksan' adınızdan söz ettirmek için yaptığınız şarkılar mıydı?
Söz ve müziği yaparken değil, fakat daha sonra şarkıları seçerken işin bu boyutunu da düşündüm tabii... Yoksa hiçbir şarkıyı magazinel olsun diye yapmadım.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Slow şarkıyla çıkmak riskli mi?
Kesinlikle risk olarak görmüyorum. Ama magazinden biraz uzak kalabilirim. Geçmişte 'Neredesin?' diye bir şarkı yapmıştım; o da çok sevildi, çok sattı ama bir magazinci veya herhangi biri gelip de "Bu şarkı nereden aklına geldi, kime yazdın?" diye sormadı. Ama 'Bela' şarkısını kime yazdığımı sormayan kalmadı.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Aklınıza geleni yazıyorsunuz; süzgeçten geçirmiyorsunuz. Mesela insanın "Allah belanı versin" demek aklına gelir ama tutar kendini, söylemez...
Filmleri izlediğimizde böyle kelimeler, cümleler duyuyoruz; fakat filmlerde alışık olduğumuz için kimse eleştirmiyor. Şarkılarda ise daha dikkatli davranılıyor. Ben de "Madem filmlerde var; şarkıların da gerçek hayatla bir bağlantısı var, o zaman şarkılarda da olsun" dedim.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Günlük hayatınızda argo kullanır mısınız?
Kimseye bela okumuyorum ama argo ister istemez ağzımdan kaçıyor bazen. Ama zaten ben şarkılarda belli bir karakteri canlandırıyorum.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Sizce İsmail YK'nın nasıl bir imajı var; sevimli mi, delikanlı mı?
Delikanlıyım falan ayaklarına girmiyorum. Sosyal hayatta efendiyimdir ama insanlar TV'de izlediklerine göre karar veriyorlar. Sonuçta şarkılarda anlattığım bir senaryodur, filmdir; canlı yayında konuşan kişi gerçek İsmail'dir

http://www.ismailyktv.ile.biz

yesimyk_1998

yesimyk_1998
Süper YK'Cı

çok bomba konuşmuş valla

aysenur yurtseven

aysenur yurtseven
Board Muhtarı
Board Muhtarı

Tsk ederim

yesimyk_1998

yesimyk_1998
Süper YK'Cı

süper

SeviyorumSeni

Tecrübeli YK'Cı
Tecrübeli YK'Cı

Tesekkürler

yesimyk_1998

yesimyk_1998
Süper YK'Cı

mükemmel

zeynosh-yk

zeynosh-yk
Tecrübeli YK'Cı
Tecrübeli YK'Cı

harika bir roportaj olmus
cok tesekkurler Beray

yesimyk_1998

yesimyk_1998
Süper YK'Cı

harikadan da ötesi olmuş

suskun *

suskun *
Süper YK'Cı

çok güzel konuşmuş... Gülümseme

Beray_İsmail_YK

Özel YK'cı
Özel YK'cı

Bu Röportaj'ı Kağıda Not Aldım Zaten;
Ofise Gittiğimde Site Adına İsmail İle Uzun Röportaj Yapmayı Düşünüyorum

yesimyk_1998

yesimyk_1998
Süper YK'Cı

ii yaparsın bissürü sorular hazırla ahh bizde o günleri görebilsek

Beray_İsmail_YK

Özel YK'cı
Özel YK'cı

yesimyk_1998 demiş ki:ii yaparsın bissürü sorular hazırla ahh bizde o günleri görebilsek

Ve Bu Arada Ofise Gitmeyi Çok İsteyen Fandan Bir Kaç Arkadaşlar Var
İsmail Ofiste Olduğunda Gün Ayarlayıp Onları İsmail İle Tanıştırcam Ama Hangi Gün Nasip Olur Bilemem Önümüzdeki Haftalarda Öyle Bişey Düzenlemek İstiyorum

orkide

orkide
Gelişmiş YK'Cı

Teşekkür ederim beyarcığım.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-